Celerové raw nudle s mákem

Pokud máte rádi klasické nudle nebo knedlíky s mákem, určitě vyzkoušejte tuto zdravější raw verzi. Já jsem už minule psala o raw nudlích s mákem z pohanky a teď se s vámi ráda podělím o další recept, který jsem zkoušela na doporučení kamarádky. Místo nudlí tentokrát použijeme celer!

Potřebujeme:

  • polovinu menšího celeru
  • polovinu citronu
  • půl hrnku (i víc) mletého máku
  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 4 lžíce javorového sirupu nebo jiného sladidla
  • ovoce (volitelné)

Postup:

Celer oloupeme, očistíme a nastrouháme nahrubo. Můžeme použít i mixér. Vložíme ho do misky a zalijeme vodou s vymačkaným citronem. Takto necháme odstát asi 20 minut. Celer trochu uvolní chuť. Poté jej slijeme, necháme okapat a smícháme s rozpuštěným kokosovým olejem, javorovým sirupem a mákem. Můžeme podávat navíc s ovocem, případně ještě přisladit podle vlastní chuti. Nejvíce k této raw variantě nudlí s mákem hodí banán, broskev, jahody nebo borůvky.

nudle s mákem

raw nudle s makem

Lucie

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *