Clever Dripper

Příprava kávy s efektivní pomůckou s názvem Clever Dripper, je rychlá, jednoduchá a výsledný šálek kávy je kvalitní. Clever Dripper vypadá jako plastový trychtýř, který je opatřen patentovaným ventilem. Spojuje v sobě výhody french pressu a Chemexu či Haria V60. Díky ventilu si sami určujete dobu louhování kávy. Clever Dripper pak postavíte na šálek či konvičku, otevřete ventil a káva vyteče dovnitř. Je to praktické, jednoduché a efektivní.

K přípravě kávy v Clever Dripperu potřebujeme:

  • asi 30 g zrnkové kávy
  • mlýnek na kávu
  • 0,5 l horké vody (asi 94 stupňů)
  • papírový filtr
  • šálek nebo konvičku

Postup:

Kávu umeleme jemněji než na french press, ale hruběji než k přípravě espressa. Papírový filtr vložíme do dripperu a propláchneme horkou vodou, abychom se zbavili papírové chuti. Nasypeme dovnitř kávu a zalijeme vodou o teplotě asi 94 stupňů, promícháme. Necháme louhovat 2 minuty. Clever Dripper postavíme na šálek, ventil se uvolní a káva nateče přímo do šálku.

Celý postup můžete vidět ve videu níže, které připravila pražírna kávy Doubleshot.

clever drippper

zdroj obrázku: www.doubleshot.cz

Lucie

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *