Domácí arašídové máslo

Pokud patříte mezi milovníky arašídového másla, zkuste si ho připravit sami doma. Je to rychlé a jednoduché a budou vám stačit jen tři suroviny plus mixér. Arašídové máslo je výborné jak na pečivo (třeba kombinace opěčený toast, nutella a arašídové máslo, mňam), tak jako krém do různých domácích dezertů, pomazánek a do orientální kuchyně.

Potřebujeme:

  •  200 g pražených nesolených arašídů (pro co nejvyšší kvalitu kupte BIO, pro raw variantu pořiďte nepražené nesolené arašídy)
  • půl lžíce medu (nebo agávového sirupu, datlového sirupu apod.)
  • půl čajové lžičky soli
  • mixér (sekáček s otočným nožem)

Postup:

Všechny ingredience vložíme do mixéru a mixujeme. Nejdříve je z arašídů prášek, později se dalším mixováním z arašídů uvolňuje olej, díky kterému se pomalu tvoří máslo. Mixujeme, dokud nevznikne hmota, kterou lze roztírat. Průběžně můžeme během mixování promíchávat. Pozor! Nemixujte na jeden zátah, ať se vám nepřehřeje mixér. Mixujte vždy jen několik minut, pak nechejte chvíli mixér odpočívat a opakujte.

Tip: Pokud chcete arašídové máslo s většími kousky arašídů (,,crunchy,, varianta), dejte po první chvíli mixování dvě lžíce pomletých arašídů bokem a přidejte je zpět až nakonec.

arašídové máslo

Lucie

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *