Domácí depilační cukrová pasta

Depilace cukrovou pastou je oblíbená metoda odstranění chloupků. Hlavní výhodou je, že ji stačí používat zhruba jednou za měsíc. Pokožka vydrží zcela hladká asi 14 dní, poté chloupky začínají znovu dorůstat.

Potřebujeme:

 • dva hrnky cukru krystal
 • 4 lžíce citronové šťávy
 • 4 lžíce růžové vody (pokud nemáte, použijte vodu z kohoutku)
 • pár kapek Tea tree oleje
 • menší zavařovací sklenici s víčkem

Postup:

 1. Do hrnce nasypeme cukr, přidáme citronovou šťávu a růžovou vodu. Pomalu přivedeme k varu.
 2. Jakmile směs bublá, zeslabíme sporák téměř na minimum a necháme ji lehce probublávat. Často promícháváme, aby se nespálila.
 3. Snažíme se docílit husté směsi, která má barvu jablečného moštu. Tato fáze bude trvat zhruba 30 minut. Výsledná pasta je hustá jako karamel nebo med.
 4. Odstavíme z plotny, vmícháme několik kapek Tea tree oleje a přelijeme do menší zavařovací sklenice. Hrnec doporučuji dát ihned odmočit, aby vám šel lépe umýt.

Jak na depilaci cukrovou pastou?

Krok 1: Nejdříve cukrovou pastu rozehřejeme ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě do konzistence tekutého medu. Měla by mít zhruba tělesnou teplotu, aby vás na pokožce nepálila.

Krok 2: Pastu lze nabírat příborovým nožem nebo špachtlí. Vždy naberte množství asi o velikosti ořechu a rozetřete na místo, které chcete depilovat. Vrstva by měla být vysoká asi 2 mm. Vetřete proti směru růstu chloupků a po pár vteřinách prudce strhněte po směru růstu. Při roztírání pasty přitlačte. Můžete použít i klasický kancelářský papír. Ten přiložíte na rozetřenou pastu a strhnete jej i s ní. S pomocí papíru to jde snadněji. Až budete zkušenější, vystačíte si pravděpodobně jen se špachtlí a prsty. Pozor, pasta nezachytává velmi krátké chloupky. Ideální délka je okolo půl cm.

Tip: Před depilací můžete na kůži nanést dětský pudr. Díky němu pasta zachytí opravdu jen chloupky, které má vytrhnout a nebude se lepit tolik na kůži.

Výhody cukrové pasty

 • Cukrová pasta je šetrnější než vosk. Odstraňuje jen chloupky a nedráždí kůži
 • Do domácí cukrové pasty můžeme přidat Tea tree olej, nebo obyčejnou vodu nahradit růžovou vodou. Bude tedy velmi šetrná k pokožce a zároveň lehce dezinfekční. Když si ji sami vyrobíte, můžete si být jisti, že je přírodní, bez chemie
 • Je vhodná pro citlivou pokožku
 • Pomáhá při zarůstání chloupků. Pořiďte si ale pro jistotu lufu. Chloupky odstraníte a při sprchování pak pravidelně alespoň třikrát týdně danou oblast očistíte lufou. Chloupky nebudou vůbec zarůstat
 • Domácí cukrová pasta vás vyjde velmi levně

Nevýhody cukrové pasty

 • Chloupky je potřeba nechat dorůst, než je odstraníte cukrovou pastou. Měly by mít délku alespoň okolo půl cm, aby šly hezky odstranit. Pokožka vydrží krásně hladká asi 14 dní. Dalších 14 dní nastává fáze dorůstání (je to ovšem individuální)
 • Pravděpodobně bude déle trvat, než se s cukrovou pastou naučíte pracovat. Doporučuji trénovat na nohách a až si budete jistí, použít ji na citlivější místa jako je podpaží nebo třísla

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *