Jak si vyrobit domácí mýdlo s bylinkami a růží

Skvělý způsob, jak si vyrobit mýdlo sobě na míru a dle svých požadavků, je z již hotové mýdlové hmoty. Na trhu jsou k dostání různé varianty mýdlových hmot od zcela obyčejných až po ty v BIO kvalitě. Záleží na vás, jakou si vyberete. Já jsem zvolila organický mýdlový základ s kokosovým olejem, se kterým se velmi dobře pracovalo. Pokud jste odvážnější a rádi experimentujete, můžete si mýdlovou hmotu vyrobit i sami doma.

Potřebujeme (na asi 8 kusů mýdel)

 • 1 kg mýdlové hmoty
 • 6 kapek esenciálního oleje z citronové trávy
 • 6 kapek esenciálního pomerančového oleje
 • hrst sušených okvětních lístků růže
 • hrstku čerstvého tymiánu
 • silikonovou nádobu a hrnec

Postup:

 1. Mýdlovou hmotu nakrájíme na menší kousky. S velkým a pevným nožem to jde poměrně snadno.
 2. Kousky mýdlové hmoty vložíme do čistého hrnce a pomalu rozpouštíme na sporáku při velmi nízké teplotě. Hlídáme, aby nám hmota nevřela.
 3. Jakmile je mýdlo kompletně tekuté, přidáme esenciální oleje a na drobno natrhaný nebo nakrájený tymián a rozmícháme.
 4. Rozpuštěnou hmotu ihned po vmíchání olejů a bylin nalijeme do silikonové nádoby, posypeme sušenými růžemi a necháme při pokojové teplotě zchládnout. V případě, že použijete podobnou formu jako já (na banánový chléb), bude chládnout minimálně dvě hodiny.
 5. Mýdlo vyjmeme z formy a nakrájíme na plátky asi 3 cm široké. Můžeme jej hezky dárkově zabalit.

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *