Jak upéct rýži v troubě

Potřebujeme:

  • 1 díl rýže (používám jasmínovou nebo basmati)
  • 2 díly vody
  • 1 cibuli
  • lžíci oleje (např. olivový)
  • sůl, pepř, příp. nové koření, hřebíček, bylinky

Postup:

Rýži propláchněte vlažnou vodou a vložte do pekáčku. Zalijte 2x takovým množstvím vody (na hrnek rýže dva hrnky vody). Přidejte olej, sůl, koření a doprostřed pekáčku vložte oloupanou cibuli. Pod poklicí pečte při 200 stupních asi 30 minut (elektrická trouba). Díky pečení ve skleněném pekáčku máte stále pod kontrolou množství vody. Rýži můžete občas prohrábnout a případně tak po 20 minutách přidat vodu.

Tip: do rýže jsem přidala ještě sušené houby a rozmarýn, což ji během pečení hezky provoní a dodá chuť. Jeden vrchovatý hrnek (300 ml) rýže stačí na 4 porce. Rýže z trouby je vážně výborná! Já už ji jinak připravovat nebudu.

rýže do trouby

Lucie

 

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie Zábranská a mým velkým koníčkem je káva a kavárničení. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s nulovými znalosti této oblasti a s půjčkou. Obě kavárny se staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Na mém webu najdete najdete zkušenosti, které jsem nasbírat za několik let v oboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *