Jak ušít jednoduchou roušku

V článku najdete návod krok po kroku, jak ušít jednoduchou roušku. Nepotřebujete šicí stroj. Postačí vám kus bavlněné látky, jehla, nit a dvě gumičky, případně koženky.

  1. Nejdříve si vystříhneme z látky obdélník o velikosti 20cm x 20cm.
  2. Jeho dvě protější strany ohneme. Ohyb je široký asi 1 cm.

3. Boční strany rovněž ohneme a přišpendlíme tak, aby gumička zůstala uvnitř. Poté je sešijeme. Dáváme pozor, abychom nepřišili k látce i gumičku.

4. Zbývá už jen svázat nebo sešít gumičky k sobě. Je potřeba vyzkoušet velikost na konkrétní hlavě, která bude roušku nosit. Rouška je hotová.

Pro výrobu roušku můžete použít třeba staré tričko nebo šaty, které už nenosíte. Není potřeba zbytečně nakupovat materiál. Klidně experimentujte, vytvářejte dvouvrstvé roušky, nebo roušky se zajímavými vzory a potisky. Pozor jen na materiál. Rouška by měla být bavlněná. Umělé materiály nejsou vhodné pro nošení na obličeji, nevstřebávají vlhkost a budete se pod nimi potit.

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie Zábranská a mým velkým koníčkem je káva a kavárničení. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s nulovými znalosti této oblasti a s půjčkou. Obě kavárny se staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Na mém webu najdete najdete zkušenosti, které jsem nasbírat za několik let v oboru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *