Jak ušít jednoduchou roušku

V článku najdete návod krok po kroku, jak ušít jednoduchou roušku. Nepotřebujete šicí stroj. Postačí vám kus bavlněné látky, jehla, nit a dvě gumičky, případně koženky.

  1. Nejdříve si vystříhneme z látky obdélník o velikosti 20cm x 20cm.
  2. Jeho dvě protější strany ohneme. Ohyb je široký asi 1 cm.

3. Boční strany rovněž ohneme a přišpendlíme tak, aby gumička zůstala uvnitř. Poté je sešijeme. Dáváme pozor, abychom nepřišili k látce i gumičku.

4. Zbývá už jen svázat nebo sešít gumičky k sobě. Je potřeba vyzkoušet velikost na konkrétní hlavě, která bude roušku nosit. Rouška je hotová.

Pro výrobu roušku můžete použít třeba staré tričko nebo šaty, které už nenosíte. Není potřeba zbytečně nakupovat materiál. Klidně experimentujte, vytvářejte dvouvrstvé roušky, nebo roušky se zajímavými vzory a potisky. Pozor jen na materiál. Rouška by měla být bavlněná. Umělé materiály nejsou vhodné pro nošení na obličeji, nevstřebávají vlhkost a budete se pod nimi potit.

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *