Jak vybrat vhodné jméno pro kavárnu

Výběr vhodného jména pro kavárnu je jednou z nejpříjemnějších povinností, která vás před otevřením vlastní kavárny čeká. Pravděpodobně se výběrem jména budete zabývat delší dobu a naleznete několik zajímavých kandidátů. Nepodceňte rozhodování. Jméno, pro které se teď rozhodnete, vás může provázet i desítky let. Může se stát slavným a těžko ho budete po roce měnit. Poraďte se se známými, s lidmi, kterým věříte a jejichž názorů si ceníte. Než se ale stoprocentně rozhodnete, zamyslete se nad tím, zda vámi vybraný název:

-jde dobře skloňovat

-je pochopitelný i bez háčků a čárek

-reflektuje celkový koncept vaší kavárny

-bude potřebovat logo, nebo bude sám logem

neotřelé, zarážející, zajímavé jméno

Skvělým příkladem je Kavárna, co hledá jméno nebo Bar, který neexistuje. Zajímavým jménem se můžete odlišit od ostatních. Odlišit byste se ale měli i celkovým konceptem, interiérem nebo nabídkou.

jednoduché jméno

Jako příklad bych uvedla kavárny Místo, Jádro, Pelíšek, Podnik nebo EMA. Kouzlo jednoduchých názvů spočívá v tom, že si je snadno zapamatujete, snadno je můžete skloňovat, rychle a lehce je napíšete do vyhledávače. Vyberte takový název, který se k vám bude hodit. Hosté se budou ptát, proč zrovna Jádro? Protože jsme na ulici Purkyňova, jež dostala jméno dle biologa J. E. Purkyně. A ten zkoumal právě buněčné jádro.

jméno charakterizující váš podnik

Název kavárny může plně charakterizovat to, co u vás hosté můžou očekávat. Příkladem je Kočičí kavárna, Kavárna Pražírna, Literární kavárna nebo Buchta. V čem bude vaše kavárna specifická? Název může reflektovat nabízený sortiment nebo interiér a kolemjdoucí budou okamžitě vědět, co u vás mohou očekávat.

jméno vztahující se k lokalitě

Vaše kavárna se může jmenovat podle ulice, historické památky, domu nebo vesnice, ve které se nachází. Příkladem je Kavárna ve Vile, Muzejní kavárna nebo Kavárna Na Šumavě. Poohlédněte se po okolí. Zapátrejte, podle koho nebo čeho byla pojmenována ulice, kde stojí vaše kavárna. Pátrejte v historii, čtěte a dělejte si výpisky. Určitě přijdete na něco zajímavého.

Rada na závěr: nezapomeňte si ověřit, zda jméno, které jste vybrali, už někdo nepoužívá, případně zda nenese ochranou registrační známku.

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *