Jakou vodu pít ke kávě a proč?

V některých kavárnách je běžné, že vám ke kávě přinesou také sklenici vody. Proč je rituál popíjení kávy spojován se sklenicí vody? Má to hned několik důvodů.

1. Doplnění tekutin

O kávě je obecně známo, že odvodňuje. Espresso a jiné černé kávy bychom měli vždy zapít alespoň sklenicí vody. Říká se, že jaký objem kávy vypijeme, takovým množstvím vody ji máme zapít. Pokud pijete kávy, kde převažuje mléko, pak stačí vody vypít méně.

2. Vnímání chuti kávy

Dalším důvodem, proč se ke kávě hodí sklenice vody, je propláchnutí chuťových pohárků a neutralizace chutí. Kávu si často dopřáváme např. po obědě, kdy je potřeba vypláchnout z úst chutě, které zůstaly po jídle. Kávu si tak můžeme dokonale vychutnat.

3. Doplnění minerálů

Káva zbavuje tělo některých potřebných minerálů jako je např. hořčík a vápník. Proto je vhodné zapít ji minerální vodou nebo kyselkou, které tyto minerály tělu opět doplní a navíc podpoří zažívání.

coffee-438416_640

Jakou vodu podávat ke kávě?

  • vodu o pokojové teplotě
  • nejlépe minerální vodu nebo kyselku, ale stačí i kohoutková
  • ve sklenici o objemu alespoň 1 dl

Lucka

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *