Kávový zábal, peeling a maska proti celulitidě

Celulitida je strašákem mladých i starších žen. Nepříjemné dolíčky, které se nejčastěji objevují v oblasti stehen, zadečku a břicha trápí spoustu žen často už od 12. roku. Bohužel, celulitidu mnohdy nelze zcela odstranit bez zásahu odborníků. Přesto ji ale dokážeme zmírnit i zredukovat. Kromě vhodné životosprávy, pohybu a speciálních krémů či masáží mohou pomoci také doma připravené kávové masky, peelingy a zábaly.

Výhodou doma vyrobených přípravků je především jejich cena, čerstvost a kvalita použitých surovin. Bez použití chemie můžete účinně zmírnit celulitidu o více jak 50%. Tyto masky a zábaly se doporučuje aplikovat 2x týdně.

Kávový zábal proti celulitidě

Potřebujeme:

  • 2 lžičky mleté kávy
  • sáček želatiny
  • lžičku skořice (ne pro alergiky)
  • potravinovou fólii
  • vodu

Nejdříve připravíme želatinu podle návodu. Odstavíme ji ze sporáku, necháme vychladit a ztuhnout. Namletou kávu zalijeme 250 ml. horké vody a i s lógrem vmícháme do želatiny. Přidáme lžičku skořice. Vše důkladně promícháme a připravenou směs můžeme nanášet na pokožku stehen, břicha či zadečku. Jakmile je rovnoměrně nanesená, zabalíme namazené partie do potravinové fólie a necháme působit 20 minut. Poté zábal důkladně opláchneme a pokožku můžeme ještě promazat tělovým krémem. Skořice i káva prokrvuje kůži a prohřívá, takže pokožka bude po aplikaci viditelně pevnější.

coffee-390701_640

Kávový peeling proti celulitidě

Potřebujeme:

  • 2 lžíce mleté kávy
  • 4 lžíce medu
  • 1 lžíci cukru

Všechny suroviny smícháme, aby vznikla hustá směs. Pokud použijete med, který je příliš tuhý nebo zcukernatělý, nechejte jej na chvíli rozpustit v mikrovlnné troubě nebo na sporáku. Pokud se vám zdá směs málo hustá, přidejte ještě trochu cukru. Hotovou směsí důkladně promasírujte místa postižená celulitidou. Nechejte působit 15 minut a poté opláchněte. Zatímco káva prokrví a prohřeje, med o pokožku jemně pečuje a detoxikuje ji, cukr zase pomáhá odstranit odumřelé částečky kůže.

Rychlá kávová maska proti celulitidělotion-23672_640

Potřebujeme:

  • jakékoli tělové mléko, krém nebo tělový olej
  • 2 lžičky mleté kávy

Tento recept se hodí, když se vám nechce připravovat žádná maska nebo nemáte potřebné suroviny. Stačí vzít tělový krém nebo olej, který máte zrovna po ruce, a přidat 2 lžičky mleté kávy. Hotovou masku naneste na místa postižená celulitidou a chvíli jemně masírujte. Poté můžete nechat 15 minut působit a opláchnout nebo jen setřít vlhkým ubrouskem. Díky kávě a masáži dojde k příjemnému prokrvení a prohřátí kůže.

About kavovezrno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *