Ledové Caffé latte

Potřebujeme:

  • vyšší sklenici o objemu 250 ml a více
  • asi 5 kostek ledu
  • asi 200 ml vychlazeného plnotučného mléka
  • menší konvičku
  • espresso

Postup:

Do sklenice vložíme led a zalijeme vychlazeným mlékem, aby byla plná téměř po okraj. Do menší konvičky si připravíme espresso, které pomalu naléváme na mléko s ledem. Espresso a mléko vytvoří hezké vrstvy.

caffe latte ledové

Celý postup můžete vidět ve videu níže.

Lucie

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Komentář “Ledové Caffé latte

  1. V horkych letnich mesicich patri mezi oblibene napoje ledova kava. Tento chutny napoj nejen osvezi, ale take povzbudi. At uz patrite k lidem, co si bez kavy nedokazou predstavit den, nebo mate radi kavove speciality, rozhodne ledovou kavu vyzkousejte. Ma spoustu podob a da se dochutit ruznymi ingrediencemi. Co treba ledove caffe latte, mocha nebo frappe?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *