Řasokoule

Řasokoule zelená (také marimo) je vodní rostlina, konkrétně tedy druh zelené řasy. Pochází z jezer Japonska, Islandu nebo např. Skotska. Řasokoule se ale začala pěstovat i uměle. Důvod je jasný. Je to vážně hezká dekorace do domácnosti. Řasokoule za rok naroste asi o 5mm, takže neočekávejte, že hned tak brzy bude ta vaše mít 20-30 cm. Ano, tolik měří řasokoule v Japonsku v národním parku Akan.

Kde řasokouli koupit:

Řasokoule samozřejmě můžete objednat z eshopu. Na internetu je jich několik, které řasokoule nabízí. Je ale jasné, že pokud vám stačí jedna, dáte spíše přednost kamennému obchodu, kde si ji můžete sami vybrat. Ne vždy totiž narazíte na krásně kulatou. Často je najdete v květinářstvích nebo obchodech zaměřených na akvaristiku. Jednoduše řečeno, vyzkoušejte to tam, kde prodávají vodní rostliny nebo pokojové rostliny. V obchodě vám ji zabalí do plastového sáčku. Nemusíte se strachovat, že by vám po cestě uschla. Řasokoule údajně vydrží na suchu i několik dní. Takže z obchodu domů si ji můžete přenést bez vody.

Jak se starat o řasokouli:

Řasokoule jsou opravdu nenáročné. Pořídíte si jen hezkou skleněnou nádobu. Může to být například kulaté akvárium nebo jen větší sklenice pro případ, že máte jen jednu jedinou řasokouli. Pak už jí jen měníte 1x týdně vodu. Pokud pár dní zapomenete, tak se nic nestane. Voda by jen neměla vyschnout nebo být plná nějakých nečistot, které mohou způsobit např. zanesení plísně. Vždy, když měníte vodu, vytáhněte z ní řasokouli, zlehka z ní vymáčkněte přebytečnou vodu a pokoulejte ji v ruce. Tím se bude hezky udržovat její kulatý tvar. Je dobré ji také propláchnout pod tekoucí studenou vodou. Koulením v ruce řasokoulím simulujete přirozený pohyb, který mají v jezerech, kde se koulí po dně díky proudům.

Řasokoule umístěte na světlé místo, kde ale nesvítí přímé slunce. Určitě je nedávejte v zimě blízko topení. Mají rády studenou vodu a dostatek světla. Vodu použijte ideálně odstátou. Pokud máte možnost, vezměte vodu z čistého potoka nebo říčky. Řasokoule se ničím nekrmí. Stačí jim jen a pouze voda. Žijí a rostou z fotosyntézy. Pokud doma chováte rybičky v akvárku, umístěte řasokouli přímo do akvária.

Lucie

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *