Rhinowares Ceramill ruční nerezový mlýnek na kávu

Rhinowares Ceramill je skladný a lehký ruční mlýnek menších rozměrů (výška 17 cm). Mletí zajišťují keramické kameny, tělo je celonerezové. Vleze se do něj 42 g kávových zrn. Hrubost mletí se nastavuje snadno otáčením kolečka (slibuje nastavitelnou hrubost od espressa až po french press). Je vybaven protiskluzovou objímkou, aby dobře držel v ruce.

Recenze

Ruční mlýnek Ceramill jsem si pořídila s tím, že potřebuji umlet kávu především na hrubo- na french press. Je skladný, lehký, snadno se rozkládá. Do násypky se vejde poměrně dost kávy a když ji melete na hrubo, tak to jde velmi rychle. Mlýnek se dobře čistí a udržuje. Příjemně se drží v ruce a díky protiskluzové objímce neklouže. Jedinou nevýhodou je, že nenamele kávu úplně na jemno na espresso, což mi vůbec nevadí, protože jsem si ho za tímto účelem nepořizovala. Prodává se zhruba od 1000 kč, což je rozhodně přijatelné.

Shrnutí

  • skladný a lehký
  • snadno nastavitelná hrubost mletí
  • dostatečná velikost násypky
  • jednoduchá údržba
  • kávu nenamele velmi jemně na espresso

ceramill mlýnek

Lucie

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *