Růže z Jericha

Růže z Jericha (Selaginella lepidophylla) je téměř zázračná rostlina pocházející údajně z Mexika a Texasu. Je také nazývána rostlinou vzkříšení. V suchém stavu vypadá jako pevné vyschlé klubko. Když má však možnost dostat se k vlhkosti či vodě, hezky se rozvine a zazelená. V tuto dobu nabírá sílu na další období sucha. V přírodě se vyskytuje v suchých pouštních oblastech. Díky větru se může pohybovat a tak možná dříve či později narazí na vodu. Říká se, že Růže z Jericha existovala už v prvohorách, jedná se tedy o velmi starý druh. Růže z Jericha byly nalezeny v hrobkách egyptských faraonů. Byly staré přes 4 000 let a přesto údajně stále schopné vykvést. Vzhledem k tomu, že rostlina symbolizuje jakési znovuzrození, je zvykem ji nechat vykvést o Vánocích, kdy se rodina sejde u jednoho stolu.

Jak pečovat o Růži z Jericha 

Suchou rostlinu můžete umístit jako dekoraci na misku. Jednou za čas ji vložíme do misky nebo hlubšího talíře s vodou. Vyčkáme, než si rostlinka vodu nasaje a rozvine se. Poté přebytečnou vodu téměř všechnu slijeme. Necháme jen trochu, aby byly namočeny kořeny. Rozhodně by neměla stát ve vodě. V tomto případě jí hrozí plíseň. Když rostlina vykvete, hezky provoní byt. Necháme ji takto několik dní a poté ji dáme na suché místo znovu vyschnout.

Lucie

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *