Skořicoví šneci

Tyto šneky jsem zkoušela také s jinou náplní: použila jsem domácí nutellu. Mám v plánu je zkusit také s povidly. Počítejte s tím, že je potřeba nechat šneky přes noc kynout.

Potřebujeme:

 • 250 ml polotučného mléka
 • 1/2 kostky droždí
 • 500 g hladké mouky
 • 80 g moučkového cukru (50 g je na náplň)
 • špetku soli
 • 1 vejce
 • 160 g másla (polovina je na náplň)
 • 2 lžičky

Postup:

 1. Do misky s vlažným mlékem rozdrobíme droždí a na chvíli odložíme bokem.
 2. Do větší mísy nasypeme mouku, 70 g cukru, špetku soli a dobře promícháme metličkou. Přidáme také mléko promíchané s droždím a vejce. Začneme vypracovávat těsto, do kterého postupně přidávám 80 g másla nakrájeného na kostky. Hněteme, dokud těsto není hladké a nelepí se. To bude trvat asi deset minut.
 3. Připravíme si náplň. Smícháme zbylé máslo (80 g), cukr (50 g) a skořici. Mícháme důkladně, dokud se všechny ingredience pořádně nepromíchají.
 4. Těsto rozkrojíme na dvě poloviny. Každou rozválíme na tenký obdélník, který potřeme připravenou náplní, a srolujeme jako palačinku. Roličku nakrájíme asi na 12 kousků. Ty pokládáme s rozestupy na plech vyložený pečicím papírem. Plech se šneky zakryjeme potravinovou fólií a dáme kynout do lednice přes noc.
 5. Na druhý den vytáhneme plech z lednice, odstraníme fólii, šneky potřeme rozmíchaným vejcem a dáme péct na 210 stupňů po dobu asi 20 minut.

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *