Slané rohlíky

Pečete si vlastní pečivo? Spousta lidí dělá stále dokola chléb. Někdy je ale fajn upéct si i vlastní rohlíky, které budou výborné např. s domácí pomazánkou. Já mám nejraději pomazánku z tofu, kterou rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Potřebujeme:

 • 1/2 kg hladké mouky
 • 1 sáček sušeného droždí (nebo 25 g čerstvého)
 • 300 ml polotučného mléka
 • 1 lžičku cukru
 • 3 špetky soli
 • 60 ml rostlinného oleje

Postup:

 1. Nejdříve si připravíme kvásek. Do 100 ml teplého mléka nasypeme droždí a cukr, rozmícháme a zaprášíme moukou. Necháme asi deset minut odstát. Kvásek za tu dobu hezky poskočí.
 2. Ve větší míse smícháme mouku, sůl, olej a zbylých 200 ml mléka. Vmícháme také připravený kvásek a vyhněteme hladké těsto.
 3. Hotové těsto vložíme do mísy vymazané olejem, překryjeme čistou utěrkou a necháme na teplém místě asi 40 minut. Za tu dobu těsto nakyne a zvětší svůj objem asi o polovinu.
 4. Připravíme si pečicí papír na dva plechy. Těsto rozdělíme na 4 díly. Z každého dílu postupně vyválíme plát, který krájíme na trojúhelníky. Ty zamotáme. Začínáme motat od nejdelší strany, poté stočíme rožky k sobě. Vzniknou hezké rohlíčky, které skládáme na plech. Necháváme mezi nimi trochu mezery. Potřeme je vodou a posypeme solí nebo kmínem. Necháme na plechu kynout alespoň 15 minut.
 5. Troubu rozehřejeme na 175 stupňů a pečeme asi 20 minut.
slané rohlíky

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *