Tvarohový pečený koláč bez mouky

Potřebujeme:

  • 500 g tvarohu ve vaničce
  • vanilkový bezlepkový pudink
  • 100 ml mléka
  • 2 vejce
  • 1 hrnek kokosu (nebo pomletých oříšků, máku, strouhané čokolády apod.)
  • sladidlo dle volby (použila jsem půl hrnku třtinového cukru)

Postup:

Tvaroh smícháme s pudinkem, mlékem a žloutky. Z bílků ušleháme sníh a vmícháme do směsi. Přidáme kokos, osladíme a vlijeme do dortové formy vystlané pečicím papírem. Pečeme asi 45 min na 170 stupňů.

V troubě se koláč při pečení hodně nafukuje, když jej ale vytáhnete z trouby, počítejte s tím, že po chvíli klesne. Je výborný např. s čerstvým ovocem nebo přelitý čokoládou, s domácí šlehačkou a oříšky apod.

tvarohový koláč

PS: Protože se mi nechtěl dělat sníh z bílků, vmíchala jsem do směsi rovnou celá vajíčka. Koláč se i tak podařil a byl stejný jako minule, kdy v něm byl sníh z bílků.

Lucie

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *