Vegan kávová zrnka

Je to superrychlý recept na zdravá veganská kávová zrnka, která chutnají jako čokoládovo-kávové pralinky. Můžete si je udělat zcela bez sladidla. Já jsem dosladila trochu rýžovým sirupem.

Potřebujeme:

(na 12 kávových zrnek velkých asi 2 cm)

  • 2 a 1/2 lžíce kakaa
  • 1 a 1/2 lžíce arašídového másla
  • 2 lžičky kokosového oleje
  • 8 g jemně namleté kávy
  • 1 a 1/2 lžičky rýžového sirupu (nebo jiného sladidla)

Postup:

Stačí všechno důkladně rozmíchat a vytvořit hutné těsto, ze kterého půjdou rukou vyválet ovály, které pomocí hrany lžičky nakrojíme do tvaru kávového zrna. V případě, že máte těsto moc řídké, přidejte kakao nebo kávu. V opačném případě lze přidat kokosový olej. Nakonec můžeme pralinky ještě poprášit kakaem. Lze je také vsadit do papírových košíčků. Skladujeme v lednici.

vegan-kavova-zrna

Lucie

About kavovezrno

Jmenuji se Lucie a mým velkým koníčkem je káva, navštěvování kaváren a restaurací, pečení i vaření. Svoji první kavárnu jsem otevřela v roce 2014 v malém městě na Jižní Moravě. Přišla jsem k ní doslova jako slepý k houslím. Bez jakéhokoli očekávání a ambic. Druhou kavárnu jsem začala provozovat o čtyři roky později v Brně. Začínala jsem s půjčkou a nulovými znalostmi z této oblasti. Obě kavárny se nicméně staly úspěšnými a hojně navštěvovanými. Hlavním tématem mého webu je tedy káva a jídlo. Můj blog slouží především jako moje vlastní online kuchařská kniha. Když se mi něco povede, zapíšu si recept, abych se pak k němu mohla příště vrátit. Budu ráda, když se tady budete inspirovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *